Kategorier
Nyt fra klubben

Nytårsfest

Kære venner!

Først og fremmest vil vi i Afrodite Club gerne sige jer alle sammen stor tak for to veloverståede og humørfyldte julefrokoster. Vi har nydt at lægge lokaler til jeres smil og glæde og frække udfoldelser, og jeres tilbagemeldinger har været dejlige at høre og læse. Mange tak for det.

Nu vender vi så blikket mod de kommende klubuger og den næste højtid, vi kommer til at fejre, som er Nytårsaften. For første gang i tre år byder vi nemlig velkommen til fest på årets sidste dag, og det gør vi med det store kolde bord, kransekage og nytårsknald.

Ønsker man at tage del i spisearrangementet, er prisen som til julefrokosterne 150,- pr. person, og menuen kan ses nederst i dette indlæg. Der er stadig ledige pladser at få, og der vil også være åbent for gæster, der ikke spiser med, men ønsker at komme til den egentlige klubaften.

Så har du/I lyst til at byde det nye år velkommen med manér, så ring ind for at blive meldt til. Vi ser frem til endnu engang at kunne holde en skøn sammenkomst for feststemte mennesker i denne særlige anledning.

De bedste højtidshilsner fra Peter og klubbens personale…

150 kr indsættes på reg 2370 kontonr 7554805870 – husk at skrive navn på overførslen.

Menu

Brød

 • Rugbrød
 • Franskbrød

Kiks

 • Digistive
 • Tuc
 • Marie
 • Knækbrød

Pålæg

 • Roastbeef
 • Hamburgerryg
 • Kamsteg
 • Fiskefilet
 • Æg
 • Leverpostej
 • Tunmousse
 • Frikadeller
 • Smør
 • Oste
 • Jordbærsyltetøj

Tilbehør

 • Asti
 • Peberfrugt
 • Vindruer
 • Remoulade
 • Mayonnaise

Kl. 24:00

 • Kransekage
 • Asti